Március 15

Március 15 - re emlékezünk

Emlékezés 1848 március idusára

2013. március 17-én (vasárnap) Hetényen az 1848-1849-es szabadságharc és forradalom hőseire, eseményeire emlékeztünk. A rövid, ám tartalmas megemlékezés délelőtt 10 órakor kezdődött a községi hivatalban.
     Felléptek az óvoda és az iskola tanulói is. Ovisaink egy nagyon szép előadással tisztelegtek nemzeti történelmünk egyik legnagyobb eseménye előtt, tették mindezt gyönyörű huszáröltözetben. Iskolánk alsó és felső tagozatos tanulói is ünnepi összeállítással készültek ezen a jeles napon.
     Örömmel tapasztaltam, hogy nagyon sokan vettek részt a közös emlékezésen. Jó érzéssel töltött el, amikor a sok ember együtt indult el Tarczy Lajos szobrához, hogy ott közösen helyezzék el az emlékezés virágait, koszorúit. A koszorúzás alatt a hetényi református énekkar énekelt gyönyörű dalokat, még meghittebbé téve ezzel az eseményt. Ezután mindannyian együtt énekeltük el a magyar Himnuszt és a Szózatot. A megemlékezést istentisztelet követte községünk templomában.

Lucza Levente, 7. osztályos tanuló