Március 15.

Nemzeti ünnepünk

Mint minden évben, idén is megünnepelte az iskolánk nemzeti ünnepünket, a március 15-i forradalmat.

A megemlékezés helyszínéül a Tarczy szobor előtti park szolgált. Az iskolánkból nagyon sok gyerek ott volt, anyukák, apukák és nagyszülők is. Az ünnepi beszédek mellett idén egy fúvószenekar is része volt a műsornak, az nagyon szépen szólt.  Iskolánk diákjai is szerepeltek, kicsik is , nagyok is. A forradalmi dalokon kívül elhangzott a 12 pont, majd az egész ünneplő tömeg együtt szavalta el a Nemzeti dalt. Ezt már tavaly megtanulta az egész iskola. A műsor alatt apró, nemzeti zászlócskákat tűztünk a földbe, melyek napokkal az ünnep után is díszítették a parkot.

Az ünneplés nem szokványosan ért véget, mert a polgármester a képviselőkkel együtt egy tölgyfát ültettek, mely a falu fája lett.

Az ünnepet a himnusszal zártuk.

5. oszt.